facebook noimage

Rádi bychom vás upozornili, že dodržujeme veškerá aktuální hygienická opatření, která jsou důležitá pro vaší i naší ochranu zdraví. Kvůli vašemu bezpečí využíváme bezkontaktní nabídky našeho barového menu pomocí QR kódu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že to společně zvládneme

Westvleteren 12 - jednotlivé láhve i dárková balení se skleničkou


Piva Westvleteren se vaří v belgickém klášteře Saint Sixtus Abbey. Když přijedete do Westvleterenu, na místo zvané In De Vrede, můžete si piva oficiálně koupit nebo rovnou ochutat. Jeden háček to ale má. 

Asi nemusíme psát, že všechna tři trapistická piva, která se tu vaří, jsou jedinečným zážitkem. Pochopitelně se nabízí otázka proč? Spočívá to v jejich historii a značce. Značka “Trappist” je právně chráněna a smí se užívat pouze pro piva vařená mnichy v klášterech. V Belgii je šest klášterů, které tuto značku smějí užívat a které poznáte podle příslušného loga. Jsou to Achel, Chimay, Orval, Rochefort, Westmalle a Westvleteren.

 Způsobů, jak toto pivo ochutnat, není moc. Výše jsme psali, že Westvleteren si můžete oficiálně koupit přímo v In De Vrede. Ten háček spočívá v tom, že musíte mít štěstí a pivo nesmí být vyprodané (což už se nám párkrát stalo a není to výjimečné). Když to štěstí máte a vystojíte si poměrně velkou frontu, můžete si koupit pouze dvě balení po šesti pivech. Víc bohužel ne. Každopádně můžete se i posadit do restaurace, kde si pivo objednáte rovnou na stůl a můžete si ho hned vychutnat.

Dnes existují i další místa, kde toto vzácné pivo, které není určeno pro stálý komerční prodej, můžete ochutnat. Jsou to různé aukce, pivotéky a restaurace, kde tento velmi omezený artikl v počtu pár kousků je občas k dostání. Jako momentálně například u nás.

Jistě už chápete celou tu auru kolem Westvleterenu. Nejen, že se jedná o absolutně skvostná, vynikající, a já nevím jak výstižněji tato piva ještě popsat, ale také jsou vzácná, velmi poptávaná a zároveň těžko dostupná.

Takže pokud patříte k těm šťastným a dostane se Vám toto pivo do rukou, pořádně si ho užijte.

Na zdraví.


obrazek-Westvleteren 12 - jednotlivé láhve i dárková balení se skleničkou
obrazek-Westvleteren 12 - jednotlivé láhve i dárková balení se skleničkou - 2