facebook noimage

Rádi bychom vás upozornili, že dodržujeme veškerá aktuální hygienická opatření, která jsou důležitá pro vaší i naší ochranu zdraví. Kvůli vašemu bezpečí využíváme bezkontaktní nabídky našeho barového menu pomocí QR kódu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že to společně zvládneme

Duchesse Chocolate Cherry foto

Duchesse Chocolate Cherry


Objem: 330ml Obsah alkoholu: 6% Stupňovitost 16°

Pivovar:
Verhaeghe
Pivní styl
Flanders Red Brown Chocolate Cherry Ale
Popis:
Pivo „Chocolate Duchesse Cherry“ je, jak název napovídá, čokoládovo - višňové pivo. Toto pivo je ódou na belgické know-how. Na počátku byla šílená myšlenka, že se smíchají čokoláda a višně a vytvoří se z nich jedinečný produkt. Toto pivo je vařeno pouze ze skutečných belgických třešní (bez zvýrazňovačů chuti nebo třešňových extraktů). Ovoce pochází z oblasti Sint-Truiden v Limburgu (Belgie). Základní pivo „Cherry Chocolate Duchesse Cherry“ je červenohnědé ze Západních Flander se smíšeným kvašením. Toto pivo má vysoký kvasný základ a poté zraje v dubových sudech, kde prochází druhým divokým kvašením. Třísloviny v sudech (velmi velký sud používaný pro skladování skvělých vín z Bordeaux) dodávají Chocolate Duchesse Cherry sladkou, ovocnou, osvěžující a hořkosladkou chuť. Jakmile je základní pivo hotové, hlavní sládek přidá k pivu 20 kg „Kriek Gorsem“ (belgické višně) na 100 litrů. Po dobu 6 měsíců pivo maceruje s třešněmi. Třešně dodávají svěží a ovocnou chuť pivu, které má sladkokyselý základ. Poté se do piva přidá kakao, které pivo změkčí a dodá mu čokoládovou chuť. Celý proces trvá 24 měsíců.

Všechna piva v nabídce obsahují lepek a alergen číslo 1- obiloviny. - All beers on menu contain gluten and allergen # 1- cereals.