facebook noimage

Rádi bychom vás upozornili, že dodržujeme veškerá aktuální hygienická opatření, která jsou důležitá pro vaší i naší ochranu zdraví. Kvůli vašemu bezpečí využíváme bezkontaktní nabídky našeho barového menu pomocí QR kódu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že to společně zvládneme

Maneblusser foto

Maneblusser


Objem: 330ml Obsah alkoholu: 5.8% Stupňovitost 14°

Pivovar:
Het Anker
Pivní styl
Belgian Blond Ale
Popis:
Maneblusser je světlé, svrchně kvašené pivo s jemnou citrusovou vůní a jemně hořkým dozníváním. Pivovar Het Anker se rozhodl pro obyvatele Mechelenu připravit lehké pitelné městské pivo, stále ale dostatečně výrazné, aby si ho mohli naplno vychutnat.

Historie:
Inspirace pro toto pivo pochází z noci 27. ledna r. 1687. Měsíc promítal svou rudou záři na věž sv. Rumbolda, která byla zahalena hustou mlhou. "Oheň, oheň, věž je v ohni!" zakřičel tehdy hlas opilého muže. Zazněl alarm a lidé spěchali, aby pomohli ten tzv. oheň uhasit. Když se však dostali k věži, poznali, že nehoří a že to byl pouze optický klam. Od té chvíle se obyvatelé Mechelenu nazývají "Maneblussers" nebo „Moonextinguishers".

Všechna piva v nabídce obsahují lepek a alergen číslo 1- obiloviny. - All beers on menu contain gluten and allergen # 1- cereals.